Video-rozhovor s čarodějkou o mateřství

20.2. 2019Eliška Lapčíková816x

Milé maminky, připravily jsme pro vás 3 video-rozhovory s naší kamarádkou, moderní čarodějkou, Žanetou Ariati.

Žaneta je velmi inspirativní žena. Už od dětství si čarovala splněná přání, vnímala energii a trvala na tom, že chce mít v pokoji mističku se solí. 

Životem ji provází téma DŮVĚRA V ŽIVOT. Když věří, tak tvoří a miluje svůj život právě tak, jak je. A tak každý den, zas a znova, objevuje, praktikuje, hledá a učí se žít důvěru v život, v sebe

A to předává dál..

Dnes si Žanet budeme povídat o tom jaké to je vychovávat vyvdané děti společně s vlastními.

Jaká je péče o nevlastní děti? Jaký je domácí porod? Jak se na něj Žaneta připravovala?

Pár slov od Žanety navíc 😉

Fenomén, který naši generaci provází rodičovstvím

Naše generace žije v rámci rodičovství zajímavý fenomén – strach ze zopakování nedostatku, který jsme jako děti zažily. Tento strach z nedostatku se promítá do výchovy našich dětí.

Když jsem jako dítě např. měla pocit nesvobody a byla jsem svázaná pravidly a systémem, v rámci své výchovy chci dětem dopřát svobodu a volnost. Možná respekt k nim jako osobnostem.

Tohle nastavení mě vede k tomu, že hledám alternativy, kde děti respekt a svobodu budou žít. Ve škole, ve výchově, v přístupu. Paradoxem ovšem je, že díky tomu já stále budu žít ten samý nedostatek. Jenom jsem ho jako dítě zažila shora – od rodičů a od systému. A teď ho budu žít zdola – od dětí a od sebe sama.

Nedostatek plodí zase nedostatek.

Chci děti uchránit od nedostatku svobody a respektu, tak zvolím alternativní školu. Tam děti zažijí respektující přístup, o kterém se mi mohlo jenom zdát. Ale v rámci zachování rovnováhy ve Vesmíru nás tohle zdánlivé překonání nedostatku, povede jen do do druhého extrému. Děti v alternativní škole ani v mé výchově nezískají hranice ani schopnost respektovat ostatní.

Takže nedostatek se posunul o generaci dál, jen do jiné oblasti. Místo nedostatku vůči sobě, děti budou žít nedostatek vůči okolí. Ani jedno není zdravé.

Z cyklu nedostatku se můžeme dostat jen nasycením toho, co nám chybělo.

A tím, že začneme svobodu a respekt (nebo cokoliv čeho jsme měly nedostatek) aplikovat samy vůči sobě, pak nebudeme plýtvat síly na prevenci, abychom se nedostatku vyhnuly. Prostě zmizí.

Žaneta Ariati

více o Žanetě a její inspirativní práci se dozvíte zde;)

Děkujeme za sdílení:)

p.s. Postupně vám zveřejníme i další dvě videa – Rituály a Kouzelné říše. Těšte se:)

Eliška Lapčíková
Maminka dvou nádherných dětí, milovnice přírody, tance. Pořadatelka Ženských kruhů.
Komentáře
  • Ochrana osobních údajů
    Vaše údaje jsou u mě v bezpečí. Databáze je soukromá.
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Témata
  • Autoři
  • Buďte ve středu dění…