Tereza Posekaná

psycholožka a terapeutka

Je toho na vás moc?

Potřebujete pomoc se svým trápením? 

Máte zájem o individuální terapii?

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Nebo zavolejte na 724 708 023

Jsem maminka dvou malých dětí, psycholožka, terapeutka, malířka a realizátorka netradičních narozeninových oslav.

Od září roku 2015 do března roku 2016 jsem s rodinou cestovala, pracovala jako dobrovolnice a hledala inspiraci pro svůj život doma na Novém Zélandu. Zpětně viděno, byl to velmi intenzivní sebezkušenostní výcvik.

Zdaleka nejvíce podnětů pro můj osobnostní růst mi však přináší každodenní život po boku našich dvou malých zenových mistrů, Aničky (4 roky) a Toníčka (2 roky).

O mně

V roce 2008 jsem dokončila studia jednooborové psychologie na Karlově Univerzitě v Praze. Prošla jsem čtyř-semestrálním kursem systemického koučování a absolvovala čtyřletý psychoterapeutický výcvik Umění terapie.

V letech 2009 – 2011 jsem studovala shiatsu, japonské umění léčivého doteku. Společně se svým učitelem  Petrem Jansou jsem překládala knihu "Shiatsu - Teorie a praxe" od Caroly Baresford-Cooke do českého jazyka.

Ráda propojuji, objevuji, otevírám, rozšiřuji možnosti, inspiruji, podněcuji, posiluji, přináším naději. 

Miluji pohyb, tvoření, setkávání a nové výzvy. 

O mé práci

Výchozí perspektivou mé práce s klienty je systemický pohled na člověka nebo rodinu jako na systém, který je ze samotné své podstaty dokonalý. Jinými slovy jsem hluboce přesvědčena, že všichni děláme to nejlepší, co umíme, a také že řešení všech našich obtíží si nosíme sami v sobě.

Z tohoto důvodu se poněkud zdráhám dávat rady, návody a hotové recepty na život. Předpokládám totiž, že život každého z nás je jedinečný, tak jako jsme jedineční my sami. A stejně tak jedinečná, tvořivá a originální jsou řešení našich problémů.

Proto se snažím spíše podněcovat klienta v přemýšlení, otevírat možnosti, společně s ním hledat obraz vysněné budoucnosti, v níž trápení neexistuje, nebo je menší, a pomáhat mu stanovovat první drobné krůčky, které k uskutečnění této vize povedou.