6 Pilířů šťastné mámy

V jakých konkrétních oblastech se můžete rozvíjet? 


...připravuji, ale teď už musím běžet...

...Mája si rozbila koleno...

Mateřství, lidská osobnost, ženská duše jsou natolik komplexní a obsáhlé oblasti, že je těžké obsáhnout je jako jeden celek. Jednodušší je definovat jednotlivé oblasti týkajících se mateřství či ženství a pak s nimi již konkrétně pracovat. 

6 Pilířů šťastné mámy jsou jednotlivé oblasti, které mají za úkol podpořit radostné prožívání mateřství. Skrze rozvíjení jednotlivých oblastí roste míra spokojenosti v každodenní péči o děti a domácnost. 

Ženství

Rodíme se jako ženy. Víme ale, co to znamená? Umíme pracovat se svým cyklem? Jaký máme vztah ke svému tělu?

Sebeláska

Kým jiným bychom měly být, než samy sebou? Jak těžké to ale pro nás bývá? Jak často se kritizujeme a toužíme být někým jiným? Sebeláska bývá kritickou oblastí většiny žen v domácnosti.

Seberealizace

Je to možné? Je možné si i při péči o děti plnit své sny? Nepoškodíme je tím? Je seberealizace sobecká? Vašim světem může otřást fakt, že děti touží po mámě, která je aktivní.

Děti

Jak zlepšit vztah ke svým dětem? Jak je vychovávat tak, aby jste byla šťastná jak vy, tak oni? Jak způsob výchovy našich dětí rapidně ovlivňuje vztah k nám samým?

Vztahy

Rodiče, partner, děti, přátelé... To jsou lidé, kteří jsou součástí našeho světa. Vztah k nim ovlivňuje to, jak se sami v sobě cítíme. Víte například to, že vztah k partnerovi je důležitější než k dětem? Víte, kdy jste sama sebou a kdy se skrze vás projevují vlastní rodiče?

Zdraví

Ve zdravém těle, zdravý duch. Klišé, které neztratilo nic na své pravdě. Jak zacházíme se svým tělem? Jak se můžeme jednoduše cítit dobře?

Vyberte si jednu oblasti, která vás tíží nejvíce. Vyberte si takovou oblast, u které cítíte, že ji potřebujete podpořit. Vyberte si i tu oblast, u které cítíte i silnou averzi - možná právě tu potřebujete nejvíce...